Αν δεν σου αρέσει η μαγειρική και επισκέπτεσαι την κουζίνα μόνο για να πετάξεις τα σκουπίδια από το delivery σου…τότε ο Franco Noriega μπορεί να σου αλλάξει γνώμη!
Ο ίδιος μετακόμισε στην Νέα Υόρκη το 2007 θέλοντας να ασχοληθεί με την υποκριτική, όμως τον ανακάλυψε ο διάσημος φωτογράφος μόδας Mario Testino και λίγο αργότερα πρωταγωνίστησε στις καμπάνιες οίκων όπως οι: Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Hugo Boss, Roberto Cavalli κ.α.
![](articles/0/article_4848/inline/in__4848_5777c34bb5ce6.jpg)
Εκτός όμως από το μόντελινγκ ασχολείται επαγγελματικά με την μαγειρική -έχει σπουδάσει στο International Culinary Center, έχει δυο δικά του εστιατόρια στο Περού και μόλις άνοιξε ένα ακόμα στη Νέα Υόρκη.
![](articles/0/article_4848/inline/in__4848_5777c34bc94c2.jpg)
![](articles/0/article_4848/inline/in__4848_5777c34bd9620.jpg)
![](articles/0/article_4848/inline/in__4848_5777c34be67f6.jpg)