«Μια βασίλισσα υπό τις επιταγές της μόδας: στυλ 90 ετών από την γκαρνταρόμπα της βασίλισσας. Αυτός είναι ο τίτλος της έκθεσης που παρουσιάζεται στα ανάκτορα του Μπάκιγχαμ, η οποία αποτελεί μόνο μια από τις εκθέσεις με αφορμή τα 90α γενέθλιά της φέτος.
Πρόκειται για σύνολα που επέλεξε για τις εξόδους της η Ελισάβετ όπως βασιλικοί γάμοι, επίσημες επισκέψεις σε άλλα κράτη και άλλα.
Η έκθεση ρούχων της βασίλισσας στο Παλάτι του Μπάκιγχαμ δεν είναι η μοναδική, καθώς άλλες δύο παρόμοιες θα πραγματοποιηθούν στις επίσημες κατοικίες της Ελισάβετ, όπως το Κάστρο του Ουίνσδορ και το Παλάτι του Χολιρουντχάουζ στο Εδιμβούργο.
Φωτογραφίες από την έκθεση
![Could the Queen inspire the next military chic trend?](http://snappa.static.pressassociation.io/assets/2016/07/04150931/1467641369-76323b3f86c88c5b2e06be07d45f92c3-600x950.jpg)
![We wish we could pull off a floral hat like the Queen.](http://snappa.static.pressassociation.io/assets/2016/07/04150638/1467641196-adca98d98f8467887fd067fa7be149a1-600x401.jpg)
![Nearly 50 years old, but still fabulous](http://snappa.static.pressassociation.io/assets/2016/07/04150431/1467641069-a8a8525833b35d44ac00e7551c7bba38-600x434.jpg)
![A royal blue for a royal wedding](http://snappa.static.pressassociation.io/assets/2016/07/04150210/1467640927-c262eb481156a9bbdf14843e094dc1a8-600x924.jpg)