Πρέμιερ Λιγκ: Ισοπαλίες για τις ομάδες του Μάντσεστερ και την Τσέλσι

Ισόπαλο 0-0 τέλειωσε το παιχνίδι Τότεναμ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ  στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν», στην 19η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

«Σκόνταψε» στο «Σεντ Μέρις» η Τσέλσι, όπου έφερε 1-1 με τη Σαουθάμπτον. Οι «Άγιοι» προηγήθηκαν στο 17′ με τον Μανέ, αλλά η ομάδα του Μουρίνιο ισοφάρισε στην εκπνοή του ημιχρόνου με το εξαιρετικό γκολ του Αζάρ.

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Τσέλσι, καθώς έφερε 2-2 στο Ετιχαντ με την Μπέρνλι. Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι, προηγήθηκε μάλιστα 2-0 και δέχτηκε την ισοφάριση στο τελευταίο δεκάλεπτο!

Αλλα αποτελέσματα:

Αστον Βίλα-Σάντερλαντ 0-0, Χαλ-Λέστερ 0-1, ΚΠΡ-Κρίσταλ Πάλας 0-0, Στόουκ-Γουεστ Μπρομ 2-0, Γουεστ Χαμ-Αρσεναλ 1-2.

Πηγή: ΤΑ ΝΕΑ