Συγκάτοικοι στην κορυφή Ίντερ και Φιορεντίνα

Λιγότερο από ένα 24ωρο διήρκησε η παραμονή της Ίντερ στην κορυφή της Serie A, καθώς από σήμερα το μεσημέρι οι «νερατζούρι» έχουν «συγκάτοικο» την Φιορεντίνα.

Οι «βιόλα» συνέτριψαν με 4-1 την Φροζινόνε στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του καμπιονάτο κι έφτασαν τους 24 βαθμούς, όσους και η ομάδα του Μιλάνου, που χθες επικράτησε της Ρόμα με 1-0, στο μεγάλο ντέρμπι του προγράμματος.

Και τα τέσσερα γκολ των γηπεδούχων μπήκαν στο πρώτο μέρος, οπότε το δεύτερο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Στο 24΄ ο Ρέμπιτς έδωσε προβάδισμαστην Φιορεντίνα, έξι λεπτά μετά ο Ροντρίγκες έκανε το 2-0 και στο 31΄ με πέναλτι του Μπαμπακάρ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε. Δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Σουάρεθ πέτυχε το 4-0 και στο 87΄ ο Φράρα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.