Τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς άκουσε ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, στο Μέγαρο Μαξίμου, από μέλη του Σώματος Ελλήνων Προσκόπων, έχοντας στο πλευρό του τον γιο του Κωνσταντίνο.
Παρούσα ήταν επίσης η διευθύντρια επικοινωνίας του πρωθυπουργού, Κύρα Κάπη, η οποία άκουσε τα κάλαντα με τον νεογέννητο γιό της. Στο τέλος, προσφέρθηκαν δώρα στα παιδιά που έψαλαν τα κάλαντα.
Την παράσταση έκλεψε ο… Peanut, ο σκύλος του Μεγάρου Μαξίμου, ο οποίος φάνηκε ιδιαίτερα χαρούμενος.
![kalanta](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-12-31/kalanta.jpg)
![kalanta__5_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-12-31/kalanta__5_.jpg)
![kalanta-new](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-12-31/kalanta-new.jpg)