Υπάρχουν πολλοί φυσικοί τρόποι για να καθαρίσετε το σπίτι σας, χωρίς την χρήση χημικών καθαριστικών. Πολύ πιθανό να γνωρίζετε ήδη πως το ξίδι και η σόδα είναι δύο πολύ καλά συστατικά για το καθάρισμα και την απολύμανση. Εδώ, θα σας συστήσουμε άλλο ένα: το αλάτι.
Ας γυρίσουμε, λοιπόν, πίσω στα βασικά που χρησιμοποιούσαν οι γιαγιάδες και οι παππούδες μας και ας δούμε με ποιους τρόπους μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το αλάτι για να συμβάλετε στην καθαριότητα του σπιτιού σας.
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt01.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt03.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt04.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt05.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt07.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt08.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt09.jpg)
![](https://spirossoulis.com/wp-content/uploads/2017/06/thehomeissue_salt10.jpg)