Σώος βρέθηκε ο νεαρός που αγνοούταν στη Βασιλίτσα Γρεβενών
![](https://politisonline.com/wp-content/uploads/2018/02/EMAK-ΧΙΟΝΙΑ-1021x580.jpg)
Τέλος καλό για τον νεαρό που χάθηκε το μεσημέρι στις πλαγιές του Χιονοδρομικού κέντρου Βασιλίτσας Γρεβενών, ο οποίος εντοπίστηκε από την ομάδα διάσωσης σε ρέμα προς την περιοχή του Δίστρατου Ιωαννίνων. Στη συνέχεια, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Γρεβενών με συμπτώματα υποθερμίας.
Ο νεαρός έκανε σνόουμπορντ εκτός πίστας, έχασε τον προσανατολισμό του και ειδοποίησε αμέσως την ομάδα του χιονοδρομικού. Αμέσως ενημερώθηκε η πυροσβεστική και η ΕΜΑΚ.