Σε μια ιστορική και λαϊκή γειτονιά του νότιου τομέα, τον Ταύρο, βρέθηκε την Κυριακή το πρωί (23/4) ο Υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Τάκης Θεοδωρικάκος.
Η υποδοχή που του επιφύλαξαν οι κάτοικοι της περιοχής ξεπέρασε κάθε προσδοκία.
Πάνω από 300 άτομα κάθε ηλικίας γέμισαν ασφυκτικά το χώρο που θα μιλούσε ο Υπουργός, οι οποίοι αναγνωρίζουν την προσφορά του κ. Θεοδωρικάκου στην περιοχή του Ταύρου. Η ανακατασκευή των παλαιών σφαγείων που είχαν καταστραφεί από πυρκαγιά, τα αντιπλημμυρικά έργα και δεκάδες έργα ανάπλασης που βελτιώνουν το επίπεδο ζωής φέρουν την υπογραφή του.
![tavros2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-04-23/tavros2.jpeg)
![tavros7](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-04-23/tavros7.jpeg)
![tavros5](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-04-23/tavros5.jpeg)
![tavros6](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-04-23/tavros6.jpeg)
Σημαντικό ρόλο στην υποστήριξη που δείχνουν οι κάτοικοι του Ταύρου είναι και η αύξηση της αστυνομική παρουσίας στην περιοχή που έχει συμβάλει σημαντικά στη μείωση της εγκληματικότητας.
Η εκδήλωση στον Ταύρο ιδανικό ξεκίνημα για την προεκλογική περίοδο του Τάκη Θεοδωρικάκου.