«Θα κάνω κάθε δυνατή προσπάθεια με την τοποπθέτησή μου και στην Κεντρική Επιτροπή, στην Πολιτική Γραμματεία και στα άλλα όργανα του κόμματος για να απεγκλωβιστεί ο ΣΥΡΙΖΑ από τα μνημόνια για να μην υπογράψει το 3ο μνημόνιο και τη δανειακή σύμβαση που θα το συνοδεύει» είπε ο βουλευτής του κόμματος Δημήτρης Στρατούλης προσερχόμενος το μεσημέρι στη συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής.
«Θα κάνω ότι είναι δυνατόν και περνάει από το χέρι μου ώστε να επανέλθει ο ΣΥΡΙΖΑ σε όσα έλεγε πριν τις εκλογές, ώστε να επανέλθει η κυβέρνηση στις προγραμματικές της δηλώσεις», κατέληξε ο κ. Στρατούλης.