Η δημοσιοποίηση φωτογραφιών των παιδιών στις ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης δημιουργεί μια γενιά παιδιών που φακελώνονται ακόμη και από την ημέρα που γεννιούνται
της Μάρως Βακαλοπούλου
![Φακελωμένα στο facebook: Το παιδί σας έχει Μεγάλο Αδελφό - Κόσμος - Επικαιρότητα - Τα Νέα Οnline Φακελωμένα στο facebook: Το παιδί σας έχει Μεγάλο Αδελφό](http://nstatic.tanea.gr/19235692_FACEBOOKMOM.limghandler.jpg?i=aT1maWxlcyUyZjElMmZtZWRpYSUyZjIwMTQlMmYwOCUyZjIyJTJmMTkyMzU2OTJfZmFjZWJvb2ttb20uanBnJnc9NjYwJmg9Mzc2JnN0PXRydWUmYmc9MTY3NzcyMTUmY3I9dHJ1ZSZhdD00)
Είναι 30 συν. Η πρώτη γενιά γονέων που βλέπει τα παιδιά της να μεγαλώνουν μαζί με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Και αυτό είναι το δίλημμά τους: να μοιράζονται ή να μη μοιράζονται τις φωτογραφίες των παιδιών τους στο facebook, το twitter, το YouTube και το Instagram;