Την Ακολουθία και Περιφορά του Επιταφίου στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Τήνου, παρακολούθησε το βράδυ της Μεγάλης Παρασκευής ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Ο Πρωθυπουργός, που βρίσκεται στο νησί των Κυκλάδων για τις ημέρες του Πάσχα, σε μία μικρό διάλειμμα πριν από την τελική ευθεία για τις Ευρωεκλογές, συνοδευόταν από τη σύζυγό του Μαρέβα Γκραμπόφσκι – Μητσοτάκη και την κόρη τους Σοφία.
Δείτε φωτογραφίες:
![mitsotakis-tinos__2_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__2_.jpg)
![mitsotakis-tinos__3_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__3_.jpg)
![mitsotakis-tinos__4_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__4_.jpg)
![mitsotakis-tinos__5_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__5_.jpg)
![mitsotakis-tinos__6_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__6_.jpg)
![mitsotakis-tinos__7_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__7_.jpg)
![mitsotakis-tinos__8_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__8_.jpg)
![mitsotakis-tinos__1_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2024-05-03/mitsotakis-tinos__1_.jpg)