Άρεσε ο Άρης παρά το μηδέν

Χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το φιλικό του Άρη με την Μπίρσοτ, με τους «κίτρινους» να ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο και να παίρνουν τη νίκη στα πέναλτι (4-1)

Θετικά ήταν τα δείγματα του Άρη στο πρώτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους απέναντι στην Μπίρσοτ, όπου ολοκληρώθηκε 0-0. Ωστόσο, μετά την ολοκλήρωση του 90λεπτου, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, όπου οι «κίτρινοι» επικράτησαν 4-1.

Το σύνολο του Πάκο Ερέρα ήταν πολύ καλό στο πρώτο ημίχρονο, όπου δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ, αλλά κράτησε το μηδέν ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στο δεύτερο μέρος, ο Άρης έβγαλε κούραση και έτσι δεν παρουσιάστηκε το ίδιο καλός.

Στα πέναλτι, οι «κίτρινοι» ήταν πιο αποτελεσματικοί, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 4-1 και έχοντας ως σκόρερ τους Παυλίδη, Μπάσα, Μιλούνοβιτς και Μενέντεθ.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Άρης (Ερέρα): Καντιμοίρης (46’ Κουέστα), Τζανακάκης, Σόουζα (46’ Βέλεθ), Δεληζήσης (60’ Μπαγκαλιάνης), Ντιγκινί (46’ Μιλούνοβιτς), Ιντζόγλου (60’ Σταμπουλίδης), Ναζλίδης (46’ Διαμαντόπουλος), Κολάσο (60’ Μπακούτσης), Γκαρσία (46’ Παυλίδης), Ματίγια (46’ Μπάσα), Βαλεριάνος (46’ Μενέντεθ).

Μπίρσοτ (Βρέβεν): Βανάμελ, Πριτσένκο, Ντομ, Φαν Χάιφτ, Γκρισέ (83’ Ντε Γιόνγκχε), Ζουά (46’ Χόφερ), Μαές (Βανκάμπ), Βανζέιρ (86’ Εμπομπό), Μπουντρέν, Τισουνταλί, Κασμί (46’ Μπρονιό).

Πηγή: sport-fm.gr